İade Bilgileri

DEĞİŞİM

Modatshirt.com 'dan satın almış olduğunuz ürünleri değişim kapsamında iade etmek için malın tesliminden itibaren 14 (Ondört) gün içinde yazılı bildirimde bulunarak gönderebilirsiniz. Bildirimi üyelik hesabınız üzerinden Müşteri Hizmetleri mail adresimize bir mail göndererek yapabilirsiniz.
Değişim ancak 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve alıcının durumuna göre Türk Ticaret Kanunu ile Borçlar Kanunu hükümleri çerçevesinde üretim hatası veya ayıplı ürün söz konusu ise; alıcının değişim talebinde bulunması halinde ancak internet sitesinde ilan edilen aynı ürünün yine internet sitesinde ilan edilen stoklarda bulunması ile mümkün olabilecektir. Aksi halde bedel iadesi yapılacaktır.
Ürün değişimleri ürünlerin orijinal faturası, fatura ile birlikte gönderilen iade/değişim formu ile birlikte kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak modatshirt.com 'a teslim edilmesi gerekmektedir. Tarafımıza ulaşan kargolarınız neticesinde müşterilerimiz aranarak bilgi verilmekte olup, talep ettiğiniz değişim ürününüzün çıkışı stok mevcudiyetine göre 1-5 iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir.
Değişim işlemlerinizde geri gönderimlerinizi anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo veya Mng Kargo ile Moda Tshirt Çamlaraltı Mahallesi Çamlık Caddesi No:58/2 Denizli adresine gerçekleştirebilirsiniz.

İADE
4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 3/e Maddesi gereği tüketici konumunda olan alıcı Satış Sözleşmesinin Cayma Hakkı maddesi kapsamında ürünü, teslim aldığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde kabul etmeyerek iade etme hakkına sahiptir.
Bunun ile birlikte 4077 sayılı ''Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'' haricinde modatshirt.com 'dan satın almış olduğunuz ürünleri cayma hakkı kapsamında iade etmek için malın tesliminden itibaren 14 (Ondört) gün içinde yazılı bildirimde bulunarak ta tarafımıza gönderebilirsiniz. Bildirimi üyeliğiniz üzerinden müşteri hizmetleri mail adresimize bir mail göndererek gerçekleştirebilirsiniz.
Bu hakkın kullanılması halinde, yazılı bildirimin yanı sıra 3. kişiye veya ALICI 'ya teslim edilen satın alınan ürünün orijinal faturası, fatura ile birlikte yollanmış doldurulmuş iade/değişim formunun iadesi gerekmektedir. Fatura aslı gönderilmezse alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Ayrıca, iade edilmesi gereken Ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak modatshirt.com 'a teslim edilmesi gerekmektedir. Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.
Tüketicinin "Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı" sadece bahsi geçen alışveriş gerçekleştikten sonraki 7 gün içerisinde iade talebi bildirilen ürünlerin geri alımı için geçerlidir. 7 günü aşan sürelerde üretim hatası olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri teslim aldığınız tarihi takip eden yedi gün içerisinde bildirip 7 gün içerisinde bize ulaştırabilirsiniz. Bu durumda şikayetinizi tedarikçi firmalara iletip inceleme yaptırarak ürünün iade alınıp alınamayacağını belirleyen bir süreç başlatılmaktadır. Bu sürede gerçekleştirilen inceleme süresi tedarikçi firmaya bağlı olduğundan iadenin gerçekleşeceği zaman dilimiyle ilgili net bir süre verilememektedir. Ürününüzün iadesi onaylandığında ürün bedeli kredi kartınıza iade edilmektedir. Belirttiğiniz sorunun sebebi kullanım hatası olarak belirlendiğinde ise siparişiniz bize yolladığınız haliyle ve faturasıyla birlikte "Alıcı Ödemeli" olarak tarafınıza geri gönderilmektedir.
Eğer ürünün faturası kurumsal ise, her türlü iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, Ürün Birim Fiyatı KDV şeklinde kesilmiş bir İade Faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini İade Faturası kesilmediği takdirde tamamlanamadığını belirtmek isteriz.
Ürün iadelerinizi ürünlerin orijinal faturası, fatura ile birlikte gönderilen iade formu ile birlikte kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak modatshirt.com 'a teslim edilmesi gerekmektedir.
İade onay süreci:
Cayma hakkının söz konusu olduğu durumlarda kargo bedeli modatshirt.com tarafından karşılanmaktadır. Diğer iadelerde ürünün modatshirt.com ‘a ulaştırılması sorumluluğu ve kargo bedeli müşteriye ait olup, üründe üretim kaynaklı bir hata olduğu tespit edilmesi durumunda kargo ücreti müşteriye iade edilmektedir. Tüm iadeleriniz anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo veya Mng Kargo firması üzerinden gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Anlaşmalı kargo şirketimiz Yurtiçi Kargo veya Mng Kargo olup ürünün modatshirt.com ’a iadesinin de yine Yurtiçi Kargo veya Mng Kargo şirketi vasıtası ile yapılmasını özellikle rica ediyoruz. Yurtiçi Kargo veya Mng Kargo dışında herhangi başka bir kargo şirketi ile ürün iadesi yapılması halinde kargo ücreti gönderen tarafından karşılanmalıdır. Ürünün Yurtiçi Kargo veya Mng Kargo dışında başka bir kargo şirketi vasıtası ile iade edilmesi halinde kargo bedeli modatshirt.com tarafından karşılanmayacaktır. Bu husus 06.03.2011 tarihli 27866 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümlerine aykırılık teşkil etmemektedir.
İade talebiniz onaylandığında, ürünün bedeli kredi kartınıza veya banka hesabınıza iade edilecektir. Geri ödemeler banka süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmeniz önemle rica olunur. Alıcı olası gecikmeler için modatshirt.com ’un herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının ve sorumluluk üstlenmesinin mümkün olamayacağını şimdiden kabul eder. İade talebiniz onaylanmadığı takdirde, tarafınıza bilgilendirme yapılacak ve eğer ürün iade için tarafımıza gönderilmiş ise adresinize karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir.
Her türlü iade/değişim işlemleriniz için anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo veya Mng Kargo ile Moda Tshirt, Çamlaraltı Mahallesi Çamlık Caddesi No:58/2 Denizli adresine gönderim yapabilirsiniz.